Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

'Gerekirse Raikkonen Massa'ya yardım edecek'

YazarMesaj
herennn<3nano
Admin
Admin
herennn<3nano

'Gerekirse Raikkonen Massa'ya yardım edecek' Empty
MesajKonu: 'Gerekirse Raikkonen Massa'ya yardım edecek'   'Gerekirse Raikkonen Massa'ya yardım edecek' Icon_minitimePerş. Ağus. 28, 2008 7:49 pm

Ferrari takım patronu Stefano Domenicali, dünya şampiyonu Kimi Raikkonen'in, şampiyonluk mücadelesinde gerekli olduğu takdirde takım arkadaşı Felipe Massa'yı destekleyeceğini söyledi.

Domenicali, Gazzetta dello Sport'ta yayınlanan açıklamasında, "Gerekirse Kimi Felipe'ye yardım edecek" dedi.

İspanya Grand Prix'den bu yana yarış kazanamayan Raikkonen son mücadelelerde Massa'nın hızına karşılık vermekte sıkıntı yaşıyor.

Şu an sürücüler klasmanında ikinci sırada olan Massa, Raikkonen'in yedi puan önünde bulunuyor. Raikkonen bu sezon 2, Massa ise 4 yarış kazanmış durumda.

Bununla birlikte Raikkonen'in eski formuna döneceğine inanan Domenicali, "Benci Kimi'nin problemi ciddi değil. Buna gerekli tepkiyi verecek ve yeniden güçlü bir performans yakalayacak. Eleştirilerden ve polemiklerden nasıl uzak kalınacağını biliyor" dedi.

Domenicali, Raikkonen'e kendini rahat hissettiği bir araç vermenin takıma bağlı olduğunu söyleyerek, "Aracın virajlara giriş şeklinden mutlu değil. Daha agresif olmak istiyor.
Bunu sağlamak da bizim elimizde" dedi.

Massa'nın şampiyon olabilmek için yeterince güçlü bir pilot olduğunu ifade eden Domenicali, "Kesinlikle ona her zaman rekabetçi bir araç tedarik etmek zorunda kalacağız. Şampiyonluk için yeterli olgunluğa sahip, ona yardım edeceğiz" diye konuştu.

Ferrari takım patronu ayrıca, İtalyan ekibinin artık dayanıklılık sorunu yüzünden puan kyabetmeye tahammülü kalmadığını belirterek, "Dayanıklılık problemleri nedeniyle önemli puanlar kaybetmek gibi bir lüksümüz olamaz. Bununla birlikte McLaren'ın puanı geçtiğimiz yıl bugünkünden 35 puan fazlaydı. Biz ise geçen yıla göre 16 puan daha öndeyiz" dedi.

TurkiyeF1.com
http://fernandoalonso.eniyiforum.org

'Gerekirse Raikkonen Massa'ya yardım edecek'
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-