Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Raikkonen hatanın kendinde olduğunu kabul etti

2 posters
YazarMesaj
nano_4ever
Moderatör
Moderatör
nano_4ever

Raikkonen hatanın kendinde olduğunu kabul etti Empty
MesajKonu: Raikkonen hatanın kendinde olduğunu kabul etti   Raikkonen hatanın kendinde olduğunu kabul etti Icon_minitimePtsi Ağus. 25, 2008 12:18 pm

Kimi Raikkonen, dün pit stopta bir mekanikerin yaralanmasıyla sonuçlanan olayın sorumluluğunu üstlendi.

Fin sürücü, Valencia’daki Avrupa Grand Prix’nin ikinci pit stopunda yakıt pompası henüz araçtan çıkmadan hareket edince bir mekanikere çarparak yaralanmasına neden olmuştu.

Bunun kendi hatası olduğunu kabul eden Raikkonen, “Söylenecek çok fazla birşey yok. Pitten erken ayrıldım. Benim hatamdı. Maalesef yakıt dolumu yapan mekanikerin üzerinden geçtim. Sürücü olarak pit sırasında neler olduğuna bakmamız gerekir” dedi.

Bu olayın ardından altıncı sıraya gerileyen ancak grand prix’nin 46. turunda motoru patlayarak yarışa veda eden Fin sürücü, buna rağmen şampiyonluk şansının hala yüksek olduğunu ifade etti.

Raikkonen, “Hoş bir hafta sonu geçirmedim fakat bu ilk kez başıma gelmiyor. Şimdi şampiyonada biraz daha kötü bir durumdayız. Ancak yaşadığımız problemlerin üstesinden gelirsek, mücadeleye yeniden dönmek için hala şansımız olur. Yapmamız gereken tek şey, görevimizi istediğimiz şekilde yapmak ve bunu denemek” dedi.

Sıralama performansı konusunda yaşadığı sorunları da hala halledemediğini kaydeden Fin sürücü, dünya şampiyonluğunu savunabilmesi için bu sorunu hızlı bir şekilde çözmesi gerektiğini belirtti.

Raikkonen, “Sıralamalardaki sorunlarımızı çözmemiz gerekiyor. Hala şampiyonluk şansımız iyi. Fakat gelecek yarışlarda elimizden gelenin en iyisini yapmamız lazım” diye konuştu.

kaynak:turkiyef1.com
http://eseryenenler.eniyiforum.org/index.htm
herennn<3nano
Admin
Admin
herennn<3nano

Raikkonen hatanın kendinde olduğunu kabul etti Empty
MesajKonu: Geri: Raikkonen hatanın kendinde olduğunu kabul etti   Raikkonen hatanın kendinde olduğunu kabul etti Icon_minitimePtsi Ağus. 25, 2008 5:20 pm

aferin adama bak hatasını kabul etmiş ençok o mekanikere acıyorum yaa yerde çok kötü süründü Sad
http://fernandoalonso.eniyiforum.org

Raikkonen hatanın kendinde olduğunu kabul etti
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-